Çocuklarınızla Arkadaş Olabilmelisiniz

Çocuğunuza 15’ine kadar arkadaş gibi davranın
Prof. Dr. Nevzat Tarhan yeni kitabı Sen Ben ve Çocuklarımız’da ideal anne-baba olmanın yollarını anlatıyor. Bazı ebeveynlerin  rollerini bilmediklerini söyleyen Tarhan, ailesi tarafından sürekli arkadaş gibi davranılan çocukların olgunlaşamayacağı görüşünde. Çocuğunuzun strese girdiğini nasıl anlarsınız? Evdeki Facebook, Twitter krizleri hangi yöntemlerle aşılır? Çocuğun benliğini zedelemeden eleştirmek

mümkün mü? Kuşkusuz anne-baba olmanın yüzde 100 doğru kuralları yok ama bir çocuğu yetiştirirken ve kimliğini oluştururken özellikle dikkat edilmesi gereken pek çok unsur var.

Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan Sen Ben ve Çocuklarımız adlı yeni kitabında ideal anne-babalığın aslında insanların iç dünyasında ve geleneksel kodlarında yazılı olduğuna dikkat çekiyor. Timaş Yayınları’ndan çıkan kitapta Tarhan, hayata aktarılabilecek önerilerle dolu bir çocuk eğitim rehberi sunuyor.

Ebeveynlerin birçoğu özellikle ergenlik çağında çocuklarına nasıl yön vereceklerini bilemiyor ve onları yetiştirirken problemler yaşıyor. Bu kitapla çocuğunu daha iyi büyütmek, az hata yapmak isteyen anne-babalara kılavuz olmayı amaçladığını belirten Tarhan, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkısı olduğu inancında.

Sayfa, Hasan Sabri Kayaoğlu tarafından hazırlanmıştır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code